Listopad 2023

Ve čtvrtek 16.11.2023 v 17:30 vyjela jednotka s oběma vozy CAS na požár plastové popelnice a tújí u rodinného domu. Jednotka použila k likvidaci vysokotlaký proud a jeden proud C. Na místě dále HZS Staňkov.

V úterý 14.11.2023 vyjela jednotka k druhému zásahu v 16:34. Na žádost hlídky PČR jednotka odstranila větve zasahující do vozovky mezi obcemi Polžice a Horní Metelsko.

V úterý 14.11.2023 v 6:09 vyjela jednotka s vozem CAS Renault na spadlý strom. Nedaleko obce Jeníkovice došlo k pádu stromu na telefonní kabel. Strom částečně blokoval pozemní komunikaci. Jednotka provedla likvidaci stromu a vrátila se zpět na základnu.

Dne 13.11.2023 ve 14:56 vyjela jednotka na otevření bytu v Horšovském Týně. Uvnitř se nacházela zraněná osoba po pádu v koupelně. Jednotka provedla otevření domu a asistovala ZZS s transportem pacienta do sanitky. Na místě HZS Staňkov a PČR.

V sobotu 11.11.2023 9 minut po půlnoci byl jednotce vyhlášen poplach na záchranu osoby - AED zde v Horšovském Týně. Hasiči vyjeli na místo události s vozem DA Škoda Fabia a CAS Renault. Po příjezdu na místo ihned začali s resuscitací pacienta. Následně se dostavila na místo ZZS. Po desítkách minut resuscitace jednotka pomohla s transportem pacienta...

Dne 5.11.2023 ve 23:51 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s vozem CAS Renault na technickou pomoc. Jednalo se o spadlý strom, který ležel na telefonním drátu a blokoval pozemní komunikaci. Jednotka strom pomocí motorové pily odstranila a vrátila se zpět na základnu.

V neděli 5.11.2023 ve 13:29 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s vozem CAS Renault na technickou pomoc. Jednalo se o spadlý strom na pozemní komunikaci. Hasiči strom rozřezali a vrátili se zpět na základnu.