Technická pomoc - požár - záchrana osob

01.08.2018

Srpen nám začal opravdu hrozivě, v 10:21 jednotka vyjela na likvidaci vosího hnízdo zde v Horšovském Týně v ulici U garáží.

Již ve 12:30 jednotka byla na cestě k další události, kterou byl požár travního porostu u zdravotního střediska v ul. Masarykova. Zde jsme zasahovali s oběmi cisternami a díky včasnému zásahu ke škodám na majetku nedošlo. S námi zde také zasahovali naši kolegové z HZS Staňkov.

Do třetice jsme měli vyhlášen poplach v 15:08 na záchranu osob, přímé ohrožení života do ulice Prokopa Holého u kina. I přes rychlý výjezd, kdy jsme se k postiženému dostali do pěti minut od vyhlášení poplachu se nám přes veškerou snahu nepovedlo osobu zachránit. Na místě s námi zasahovala ZZS PK a LZS, které jsme asistovali s dopravou od vrtulníku a zpět.

Chceme tímto poděkovat MUDr. Ondřejovi Plášilovi za pěkné poděkování ve formě balených minerálních vod, kterých v těchto horkých dnech při výjezdech spotřebujeme opravdu hodně. Jsme rádi, že jsme naším zásahem zabránili škodám na jeho ordinaci a velice nás těší, že jsou pořád lidé, kteří to neberou jako samozřejmost.

Děkujeme Hasiči Horšovský Týn