Zásahy 2019

V úterý 22. října 2019 byla ve 13:07 hodin povolána horšovskotýnská jednotka do ulice Gorkého. Jednotka vyjížděla k otevření zamčeného bytu na žádost Policie ČR. Hasiči byt otevřeli a místo předali přítomné Policii ČR. Poté se vrátili na svoji základnu.

Dne 19.10.2019 v 09:08 byla jednotka SDH Horšovský Týn na žádost KOPIS povolána do ulice Sylvánova. Zde na jednotku čekal transport pacienta do sanitky. Hasiči pacienta pomocí vakuové matrace snesli a naložili do sanitky.

V pondělí 14. října 2019 přesně v 00:00 byla jednotka vyslaná k další události. Tentokrát se jednalo o prasklé vodovodní potrubí. Jednotka po příjezdu na místo události průzkumem zjistila, že voda samovolně odtéká do řeky a nepáchá žádné škody. Hasiči počkali do příjezdu pracovníka vodáren, který vytékající vodu zastavil. Před odjezdem jednotka...

Dne 13.10.2019 v 09:36 byl jednotce SDH Horšovský Týn opět vyhlášen poplach. Jednotka vyjížděla do obce Blížejov. Zde došlo k zabouchnutí dveří hendikepované důchodkyně. Naše jednotka za asistence PČR byt otevřela a předala majitelce.

Dne 12.10.2019 v 15:50 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn společně s jednotkou HZS Domažlice do obce Meclov. Zde došlo v bytě k úniku plynu z propan-butanové lahve. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala jednotka HZS Domažlice. Naše jednotka se vrátila po domluvě s velitelem zásahu zpět na základnu.

Dnes 06.10.2019 v 16:54 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s oběma vozy CAS k obci Třebnice. Zde došlo k požáru řezačky na kukuřici. Naše jednotka na místě doplňovala cisternu HZS Domažlice. Po uhašení a doplnění vody do cisterny se jednotka vrátila zpět na základnu.

Dnes v časných ranních hodinách vtrhla do České republiky větrná bouře Mortimer. Od jedné hodiny ranní do jedné hodiny odpolední vyjeli hasiči v Plzeňském kraji k téměř devadesáti událostem v souvislosti s větrným počasím. Jednotka SDH Horšovský Týn vyjela k padlému stromu v 7:45. Strom spadl na pozemní komunikaci. Při pádu poškodil oplocení....

Ve čtvrtek 12. září 2019 byla ve 14:33 hodin povolána horšovskotýnská jednotka do Vančurovy ulice. Tam se nedopatřením zabouchl byt a uvnitř zůstalo malé dítě. Zároveň s hasičskou jednotkou dorazil na místo události i majtel bytu, který byt otevřel náhradním klíčem. Událost se obešla bez zranění i beze škod na majetku.

Dne 29.08.2019 v 18:45 byla jednotka SDH Horšovský Týn povolána do obce Kvíčovice. Zde došlo po vydatné průtrži k vytvoření laguny. Hasiči na místo vyjeli s oběma vozy CAS. Jednotka vodu odčerpala a ve 21:15 se vrátila zpět na základnu. V okolí bylo vytopeno několik domů, sklepů a ve Stodě i hřbitov.