Březen 2023

V pátek 31.3.2023 v 7:59 vyjela jednotka s velkokapacitní CAS Scania na požár haly s uskladněným senem do obce Stráž u Tachova. Na místě události již zasahovalo několik dalších jednotek. Krátce po našem příjezdu bylo rozhodnuto o redukci jednotek. Z tohoto důvodu jsme se vrátili zpět na základnu.

Dne 27.3.2023 ve 12:08 byla naše jednotka vyslána do obce Meclov. Zde bylo zapotřebí připravit přistávací plochu pro vrtulník LZS. Jednotka vyjela na místo události s vozem CAS Renault. Vrtulník přistál na fotbalovém hřišti, kde proběhl překlad pacienta ze sanitky do vrtulníku. Následně jsme provedli návrat na základnu.

V neděli 26.3.2023 ve 13:47 vyjela jednotka s vozem CAS Renault na požár osobního automobilu nedaleko obce Jeníkovice. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotky. Na místě dále zasahovala jednotka HZS Domažlice a SDH Meclov.

V sobotu 25.3.2023 v 15:47 byla jednotka povolána na záchranu osob - AED. Dle prvotních informací se jednalo o osobu v bezvědomí u hladomorny v Zámeckém parku. Jednotka na místo události vyjela s DA Škoda Fabia a CAS Renault. Po příjezdu na místo události již zasahovala policie. Osobu se podařilo probrat a bylo zjištěno, že je silně opilá. Následně...

V sobotu 25.3.2023 v 5:52 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s vozem CAS Renault na transport pacienta. Jednotka po příjezdu na místo události provedla snesení pacienta z patra rodinného domu do sanitky. Následně jsme se vrátili zpět na základnu.

V úterý 14.3.2023 ve 14:55 vyjela jednotka s vozem CAS Renault do obce Polžice. Zde bylo zapotřebí otevřít dům mamince s malým dítětem, která si zabouchla vchodové dveře. Jednotka provedla otevření objektu a následně se vrátila zpět na základnu.

Dne 13.3.2023 v 15:10 byla jednotka vyslána na záchranu osob. Již 2 minuty po vyhlášení poplachu vyjížděla na místo události DA Škoda Fabia s AED. Následně k události vyjela i CAS Renault. Na místě události byl nalezen muž v bezvědomí. Jednotka ihned zahájila resuscitaci, ve které setrvala až do přijedu ZZS. Lékař ZZS bohužel konstatoval smrt...

Dne 11.3.2023 v 00:33 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn na spadlý strom nedaleko obce Horšov. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že strom již odstranili projíždějící řidiči. Jednotka pouze uklidila pozemní komunikaci a vrátila se zpět na základnu.