Květen 2022

K dalšímu zásahu 26.5.2022 vyjela jednotka v 15:38. Tentokrát se jednalo o likvidaci roje včel, které se usadily v jedné z místních firem. Jednotka část včelstva odchytla do rojáčku a předala jednomu z místních včelařů. Zbytek včelstva byl odchycen později po jejich opětovném usednutí.

Ve čtvrtek 26.5.2022 v 7:09 byla jednotka povolána do Zámeckého parku, kde se měl nacházet utonulý člověk v rybníce. Na místo události vyrazila DA Škoda Fabia, aby provedla průzkum místa události. Zbylá část jednotky mezitím zapřáhla vlek, na kterém je umístěna plechová pramice, za naši cisternu a vyrazila taktéž na místo události. Po příjezdu na...

Krátce po návratu z prvního zásahu členové jednotky vyměnily CAS Renault za velkokapacitní CAS Scania a vyrazili do kravína v Dolním Metelsku. Zde přestala téct voda. Jednotka naplnila nádrž vodou z cisterny a vrátila se zpět na základnu.

V pondělí 23.5.2022 v 15:25 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn na fotbalové hřiště u Penny marketu, kde byla provedena příprava plochy pro vrtulník LZS. ZZS služba předala pacienta do vrtulníku a následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

V sobotu 21. května 2022 byla přesně v 0:00 hodin povolána jednotka k likvidaci padlého stromu do osady Dolní Metelsko. Po příjezdu na místo události byl nalezen padlý akát, který jednak zatarasil celou komunikaci a dále výjezd z přilehlého rodinného domu. Hasiči akát rozřezali a zprůjezdnili tak vjezd i komunikaci. Po cestě na základnu byli ještě...

V pátek 20.5.2022 ve 20:07 vyjela jednotka ke svému druhému zásahu. Tentokrát se mělo jednat o spadlé elektrické vedení. Jednotka provedla na místě události průzkum a nezjistila žádné poškození, proto byl proveden návrat na základnu.

V pátek 20.5.2022 v 15:49 byla jednotka povolána do Zámeckého parku na likvidaci včelího roje. Včely ohrožovaly kolemjdoucí občany města. Jednotka provedla likvidaci a následně se vrátila zpět na základnu.

Ve čtvrtek 12.5.2022 ve 14:16 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s oběma vozy CAS na požár do jedné z místních firem. Během jízdy k zásahu již bylo z dálky vidět, že se jedná o požár většího rozsahu. Na místo události bylo povoláno celkem 5 jednotek. Kromě naší jednotky to byli hasiči z HZS Staňkov, HZS Domažlice, SDH Blížejov a SDH...

Ve středu 11.5.2022 v 10:43 vyjela jednotka s vozem CAS Renault na otevření bytu, kde se měla nacházel zraněná osoba. Jednotka po příjezdu na místo provedla vstup do bytu, kde se potvrdila jedna zraněná osoba. Jednotka provedla prvotní ošetření osoby a vyčkala na příjezd ZZS. Dále jsme pomohli s transportem pacienta do sanitky a vrátili jsme se...

V úterý 10.5.2022 v 9:18 byl jednotce SDH Horšovský Týn vyhlášen poplach. Jednalo se o zabouchnutý byt, ve kterém bylo podezření na zapnutý sporák s jídlem. Jednotka vyjela na místo události s vozem CAS Renault a provedla vstup do bytu. Jídlo na sporáku se potvrdilo, ale naštěstí byl sporák vypnutý. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.