Zásahy 2021

V úterý 13.7.2021 ve 20:38 horšovskotýnská jednotka opět vyrazila k zásahu. Jednalo se o technickou pomoc u obce Jivjany. Zde spadl strom přes pozemní komunikaci. Hasiči strom pomocí motorové pily rozřezali a zprůjezdnili vozovku. Následně se vrátili zpět na základnu.

Dne 11.07.2021 ve 14:51 vyjela jednotka na pomoc ZZS do obce Srby. Zde bylo zapotřebí pomoc s transportem pacienta z druhého patra bytového domu. Hasiči pacienta úspěšně snesli. Po předání pacienta ZZS se vrátili se zpět na základnu.

V pátek 9.7.2021 v 6:53 byla městem opět slyšet siréna. Jednotka vyjela s oběma vozy CAS Renault a Scania k požáru osobního automobilu. Po příjezdu na místo události mezi obcemi Semněvice a Pocinovice se potvrdilo, že se jedná o požár vozidla značky Ford. Jednotka ihned zahájila hasební práce pomocí vysokotlaku. Na místě události dále zasahovala...

Dne 8.7.2021 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s vozem CAS Renault do obce Podrážnice. Zde bylo zapotřebí zlikvidovat sršní hnízdo pod střechou u rodinného domu. Sršně si hnízdo pečlivě schovaly a hasiči se k němu nemohli dostat. Místo, kde se dostávali pod střechu, bylo chemicky ošetřeno a jednotka se vrátila zpět na základnu.

V pátek 2.7.2021 ve 13:23 byla jednotka SDH Horšovský Týn povolána již poněkolikáté k technické pomoci během tohoto týdne. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o dva spadlé stromy přes pozemní komunikaci. Jednotka stromy rozřezala a zprůjezdnila komunikaci. Na místě události CAS Renault.

I ve středu 30. 6. 2021 v 09:56 byla jednotka SDH Horšovský Týn vyslána k likvidaci škod po bouři z předešlého dne. Tentokrát bylo zapotřebí porazit strom, který hrozil pádem nedaleko Horního Metelska. Jednotka strom rozřezala a řídila na místě kyvadlově provoz. Následně se hasiči vrátili zpět na základnu.

Ve středu 29. 6. 2021 jsme se rozhodně nenudili. Po ranním transportu pacienta se vyplnila předpověď meteorologů a zasáhlo nás bouřkové počasí. V 19:33 vyjela naše první CAS Renault k obci Zámělíč likvidovat strom, který ležel přes pozemní komunikaci. Cestou k místu zásahu dojela jednotka k jinému stromu, který taktéž odstranila. Ve stejnou dobu...

V úterý 29.06.2021 v 08:38 byla jednotka SDH Horšovský Týn povolána opět na pomoc ZZS. Hasiči pomohli s transportem pacienta do sanitky a následně se vrátili zpět na základnu.

Dne 28.06.2021 v 11:29 byla slyšet siréna již podruhé. Tentokrát se mělo jednat o požár v jedné z místních firem. Jednotka byla odvolána operačním střediskem ještě před výjezdem. Dle informací se jednalo o planý poplach.

V pondělí 28.06.2021 v 06:21 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn do obce Meclov. Zde jednotka pomáhala s transportem pacienta ZZS. Hasiči pacienta vynesli z domu na nosítka a poté pomohli s naložením do sanitního vozu. Pacientovi přejeme brzké uzdravení.