Únor 2023

Poslední únorový den vyjela jednotka SDH Horšovský Týn společně s HZS Staňkov na požár PCO. Jednotky provedly průzkum místa události a žádný požár nebyl nalezen. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.

Ve středu v 18:05 vyjela jednotka k druhému výjezdu tohoto dne. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár komína v blízkosti pily. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o nenahlášené pálení na soukromém pozemku. Majitel byl poučen o nutnosti ohlášení pálení. Přehled, jak pálení ohlásit naleznete i na odkazu pod článkem.

Ve středu nás ve 12:04 čekal další zásah. Jednotka vyjela na požár PCO do jedné z místních firem. Ještě před příjezdem na místo události nám bylo oznámeno, že se jedná o planý poplach.

Nový pracovní týden začal pro jednotku zásahem u Semošic. V 11:52 vyjela CAS Renault a DA Peugeot Boxer do obce Semošice, kde čekala sanitka ZZS na vrtulník LZS. Při příjezdu na místo události provedla jednotka uzavření pozemní komunikace a připravila místo pro přistání LZS. Následně jsme pomohli s transportem pacienta do vrtulníku a vrátili jsme...

V sobotu 18.2.2023 v 15:01 vyjela jednotka s oběma vozy CAS na požár PCO do jedné z místních firem. Po příjezdu na místo události byl potvrzen požár v jedné z výrobních hal. Jednalo se o požár menšího rozsahu u jednoho z výrobních strojů. Jednotka společně s HZS Staňkov provedla odvětrání haly a následně byl proveden návrat na základny.

V pátek 17.2.2023 v 16:52 vyjela naše jednotka na požár půdy v rodinném domě. Po příjezdu na místo události byla již střecha v plamenech. Společně s námi na místě zasahovaly jednotky HZS Staňkov, HZS Domažlice, SDH Blížejov a SDH Poběžovice. Velitelem zásahu byla na místo povolána ZZS k osobě, která se nadýchala kouře. Jednotky postupně rozebraly...

Po pátečním planém poplachu na fotbalovém hřišti jsme si v sobotu 11.2.2023 v 11:30 vyjeli na další. Tentokrát byl v jedné z místních firem spuštěn požární poplach. Naše jednotka společně s HZS Staňkov provedla průzkum haly a požár nebyl potvrzen. Nejspíše se jednalo o závadu na čidle.

V pátek 10.2.2023 v 18:36 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s vozem CAS Scania na místní fotbalové hřiště, kde údajně měly hořet kabiny pro hráče. Jednotka provedla průzkum místa události a požár se nepotvrdil. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě společně s naší jednotkou HZS Staňkov.

Dne 6.2.2023 v 10:06 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s vozem CAS Renault na likvidaci spadlého stromu. Po příjezdu na místo události byl potvrzen strom na pozemní komunikaci a částečně strhl i telefonní vedení. Jednotka strom rozřezala pomocí motorové pily a vrátila se zpět na základnu.