Srpen 2022

V úterý 30.8.2022 ve 20:15 vyjela jednotka s vozem CAS Renault na spadlý strom. Po příjezdu na místo události byla nalezena ulomená větev ze vzrostlého stromu, která spadla na komunikaci mezi osobní vozidla. Spadlá větev nezpůsobila na vozidlech žádnou škodu, což potvrdili i přítomní majitelé těchto vozidel. Větev jsme rozřezali pomocí motorové...

Pondělí 29.8.2022 bylo pro nás celkem krušné ráno. Po návratu od dopravní nehody vyjela jednotka v 9:44 s oběma vozy CAS na požár polního porostu. Jednalo se o požár trávy a skládky bioodpadu na rozloze 4x6 metru v Dolním Metelsku. Jednotka požár během několika minut uhasila a vrátila se zpět na základnu.

V pondělí 29.8.2022 v 8:27 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn společně s HZS Staňkov na dopravní nehodu. Jednalo se o dopravní nehodu dodávky, která se převrátila na bok a uvnitř zůstal zaklíněný řidič. Nehoda se stala mezi obcemi Malahov a Ostromeč. Na místo události jako první vyrazila DA Škoda Fabia následovaná CAS Renault. Jednotky po příjezdu...

Dne 23.8.2022 v 19:15 vyjela jednotka s vozem CAS Renault nedaleko obce Srby. Zde byla spadlá jabloň, která zasahovala do pozemní komunikace. Jednotka strom odstranila a vrátila se zpět na základnu.

Dne 20.8.2022 v 00:31 vyjela jednotka s vozem CAS Renault nedaleko obce Borovice, kde spadl strom přes pozemní komunikaci a část stromu ležela na telefoním vedení. Jednotka strom odstranila pomocí motorové pily, zametla komunikaci a vrátila se zpět na základnu.

Dne 17.8.2022 v 16:12 vyjela jednotka s vozem CAS Scania na dohašení ohniska po nedávnem požáru lisu a pole. Jednotky provedly dohašení místa události a vrátily se zpět na základnu.

Dne 16.8.2022 v 7:15 vyjela jednotka s vozem CAS Renault k obalovně nedaleko Valdorfu, kde se nacházel strom přes celou silnici. Jednotka strom rozřezala pomocí motorové pily a zprůjezdnila komunikaci. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

V neděli 14. srpna 2022 byli horšovskotýnští hasiči povoláni do ulice Výhledy, kde byl spatřen kolaps staršího muže. Hasiči byli na místě do 3 minut od ohlášení události a od kolemjdoucích spoluobčanů převzali pacienta, zahájili KPR a připojili ho na AED. Muži byl podán výboj, podařilo se u něj obnovit základní životní funkce a muž byl následně...

Dne 13.8.2022 vyjela jednotka na požár lisu na poli nedaleko obce Křakov. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že od lisu hoří i pole. Naše jednotka vyjela na místo události s oběma vozy CAS. Společně s námi na místě zasahovalo několik dalších jednotek.

V pátek 12.8. byla ve večerních hodinách povolána jednotka SDH Horšovský Týn k záchraně zvířete. Jednalo se o staršího koně, který se po veterinárním zákroku nemohl sám postavit na nohy. Hasiči se nejdříve pokoušeli zvíře postavit v boxu, ale po několika nezdarech se po domluvě s chovatelem koní rozhodli zvíře dosmýkat po slámě před stáj, kde se...