Říjen 2022

V neděli 30.10.2022 v 19:17 byla jednotka povolána na záchranu osob. Dle informací se jednalo o muže se střelným poraněním. Na místo ihned vyjela DA Škoda Fabia následována CAS Renault. Po příjezdu na místo události jednotka zahájila první pomoc. CAS Renault provedla dopravení posádky vrtulníku LZS od místa přistání na místo události. Bohužel po...

Dne 27.10.2022 v 19:39 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s vozem CAS Renault k technickému zásahu. V rodinném domě došlo k závadě na plynovém kotli. Jednotka společne s HZS Staňkov provedla měření a nebyl potvrzen žádný únik plynu. Následně bylo místo události předáno majiteli. Majiteli bylo doporučeno aby v kotli prozatím netopil a zavolal odborný...

V sobotu 22.10.2022 ve 13:02 vyjela jednotka k letošnímu 101 zásahu. Nedaleko obce Borovice spadl strom přes telefoní dráty a blokoval pozemní komunikaci. Jednotka strom rozřezala pomocí motorové pily a vrátila se zpět na základnu.

V sobotu 22.10.2022 v 06:01 vyjela jednotka společně s SDH Blížejov k pacientce, u které hrozilo zhoršení zdravotního stavu. Naše jednotka vyjela s vozem DA Škoda Fabia, ve které se nachází AED a s vozem CAS Renault. Po příjezdu na místo události byla na místě již jednotka z Blížejova. Jednotky vyčkaly do příjezdu ZZS a následně byl proveden návrat...

Dne 20.10.2022 v 11:20 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn společně s HZS Domažlice do obce Meclov. Zde jednotka provedla vstup do bytu, kde byl nalezen muž bez známek života. Místo události bylo předáno PČR a jednotky se vrátily zpět na základny.

V sobotu 15.10.2022 v 11:13 vyjela jednotka s vozem CAS Renault na otevření bytu, kde se nacházel starší muž na zemi a nemohl vstát. Jednotka provedla otevření bytu a pomohla muži ze země. Muž neměl žádné zranění, proto se jednotka vrátila zpět na základnu, kde právě probíhalo školení od ZZS v rámci First responder.

Dne 9.10.2022 v 18:44 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn společně s HZS Staňkov k otevření zabouchnutých dveří u domu kde hrozilo, že je zapnutý sporák. Jednotky po neúspěšných pokusech o vstup přes okno a vchodové dveře do bytu vstoupily přes střešní okno. Následně proběhl návrat na základnu.

Dne 6.10.2022 ve 21:03 vyjela jednotka na záchranu osob z uzavřených prostor. Konkrétně se jednalo o miminko, které maminka omylem zabouchla v osobním automobilu. Na místo události vyjela DA Škoda Fabia a CAS Renault společně s jednotkou ze Staňkova. Jednotky automobil otevřely a miminko bylo předáno bez zranění mamince. Následně proběhl návrat na...

V pondělí 3.10.2022 v 17:57 vyjela jednotka k druhému zásahu během tohoto dne. Jednalo se o požár komínového tělesa v obci Němčice. Po příjezdu na místo události již zasahovala jednotka z Domažlic a SDH Meclov. Pomocí výškové techniky bylo provedeno vyčištění komína, odvětrání domu přetlakovým ventilátorem a následně proběhl návrat na základnu.

Pondělí 3.10.2022 ve 13:56 byla jednotka SDH Horšovský Týn povolána k požáru osobního automobilu do obce Tasnovice. Na místo události vyjela jednotka s vozem CAS Renault. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotek. Na místě události HZS Domažlice, SDH Hostouň.