Květen 2024

Dne 16.5.2024 vyjela jednotka na transport pacienta zde v Horšovském Týně. Hasiči pomohli ZZS s transportem pacienta do sanitky a následně se vrátili zpět na základnu.

Dne 12.5.2024 vyjela jednotka na technickou pomoc. Dle prvotních informací se jednalo o čerpání vody. Na místě události bylo zjištěno, že se jedná o poruchu na veřejném pítku. Jednotka zastavila vodu a vrátila se zpět na základnu.

Jednotka vyjela s vozem CAS Renault v 15:54 na likvidaci obtížného hmyzu do obce Zhoř. Jednalo se o včely ve zdi domu a nedaleko se nacházel velký roj na stromě. Jednotka provedla odchyt včel do rojáčku a následně se jich ujal jeden z našich členů, který je včelař.

V sobotu 4.5.2024 ve 23:02 vyjela jednotka na požár PCO do firmy Gerresheimer. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná jako obvykle o planý poplach. Na místě události HS Staňkov.

Ve středu 1.5.2024 ve 3:32 vyjela jednotka s vozem CAS Renault na úklid vozovky po dopravní nehodě. Nedaleko Podhájí došlo ke střetu nákladního vozu se srnou. Jednotka provedla úklid komunikace pomocí vysokotlaku a vrátila se zpět na základnu.