Činnost jednotky

V sobotu 20. dubna 2024 proběhlo ve "Staré škole" v Horšovském Týně předem naplánované taktické cvičení jednotek požární ochrany. Ve sklepních prostorách školy začalo hořet v 10 hodin dopoledne a došlo k zakouření objektu školy a při evakuaci žáků došlo ke ztrátě 10 dětí a jedné paní učitelky. Na místo se postupně dostavily jednotky hasičů SDH...

Jarní úklid

16.04.2023

Dnešní nedělní dopoledne jednotka věnovala jarnímu úklidu. S vozem CAS Scania jednotka vyjela ke kinu, kde proběhlo čištění řeky u lávky. Zároveň na základně proběhlo stříhání živého plotu.

V pondělí 12.2.2023 provedla jednotka výcvik na téma záchrana osob z vody. Na nedalekém Podhájí členové jednotky simulovali situaci, kdy osoba propadne ledem do vody. Hasiči si mohli vyzkoušet suché obleky a několik způsobů záchrany z vody.

Během tohoto týdne, kdy teploty byly opravdu vysoké, provedla jednotka zalití vysazených stromů ve městě a blízkém okolí.

V neděli 23. ledna 2022 zařadila jednotka SDH Horšovský Týn do svého vybavení 2 suché obleky, které slouží k záchraně osob a zvířat z vody. Hasiči tímto děkují městu Horšovský Týn za jejich zakoupení.

V sobotu 6. listopadu 2021 uspořádala jednotka SDH Horšovský Týn výcvik pro své, ale i pro pro členy jednotek SDH Mířkov a SDH Blížejov, výcvik pro nositele dýchací techniky. Výcvik se prováděl v půdních prostorách "Staré školy" v Horšovském Týně a vše bylo připraveno na reálných základech. Bylo nutné vyhledat osoby v neznámém a zakouřeném...

V neděli 20.06.2021 se jednotka SDH Horšovský Týn účastnila prezentace suchých obleků. Členové jednotky si mohli vyzkoušet několik druhů suchých obleků na vlastní kůži. Tato prezentace probíhala na Podhájí. Děkujeme za možnost si obleky vyzkoušet.

Ačkoliv pandemie pomalu povoluje, naše jednotka i nadále pomáhá. Provádíme rozvoz ochranných pomůcek a testů do školek a škol v rámci ORP Horšovský Týn. K rozvozu je využíván DA Peugeot Boxer.

Stejně jako několik jiných sborů po celé republice, tak i naše jednotka SDH Horšovský Týn započala znova provádět postřiky dezinfekcí na veřejných místech. Dnes v podvečer jste nás mohli zaregistrovat například na dětských hřištích. V následujících dnech tedy můžete potkávat naše hasiče na různých místech ve městě. Všem přejeme v této nelehké době...

V neděli 17. ledna absolvovala jednoka výcvik záchrany osob propadlé v ledu. Hasiči si vyzkoušeli několik možností jak osobu z vody vytáhnout. Velitel jednotky se nám dobrovolně poskytl jako figurant. Hasiči dále vyzkoušeli plavbu lodí na přimrzající řece.