Srpen 2023

V sobotu 19.8.2023 v 18:26 jednotka provedla odstranění sršního hnízda v obci Medná. Hnízdo se nacházelo na půdě v rodinném domě. Po likvidaci hnízda se jednotka vrátila zpět na základnu.

Dne 18.8.2023 ve 2:28 vyjela jednotka s vozem CAS Renault na technickou pomoc. Jednalo se o čerpání vody z vytopeného bytu, kde praskla tlaková hadice u WC a majitelé bytu nebyli v tu chvíli přítomni. Voda částečně pronikla i do sousedního bytu. Hasiči provedli vysušení bytu a následně se vrátili zpět na základnu.

Dne 17.8.2023 v 1:34 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn na požár kombajnu do obce Tasnovice. Jednalo se o zaparkovaný kombajn, který začal hořet. Na místě události zasahovaly jednotky HZS Domažlice, SDH Hostouň a SDH Mířkov. Krátce před 8 hodinou se naše jednotka vrátila na místo události z důvodu doutnajicího vraku. Hasiči kombajn znova prolili...

Dne 3.8.2023 v 16:23 vyjela s oběma vozy CAS na požár osobního vozidla po dopravní nehodě. Požár byl již zlikvidován před naším příjezdem od svědků dopravní nehody. Následně jednotka vyčkala do příjezdu HZS Staňkov a provedla návrat na základnu.