Zásahy 2020

Dne 30.03.2020 v 15:03 byla jednotka SDH Horšovský Týn vyslaná na požár nastohovaných balíků slámy. Naše jednotka vyjela s CAS Scania a CAS Renault. Po příjezdu bylo zjištěno, že požár je již v plném rozsahu. Po domluvě s majitelem bylo rozhodnuto o kontrolovaném vyhoření balíků. Dále na místě události zasahovala jednotka HZS Domažlice, HZS...

V pátek 27. 3. 2020 vyjela ve 14:31 horšovskotýnská jednotka k požáru lesní hrabanky. Požár se nacházel nedaleko obce Vidice, konkrétně na Racovském vrchu. Jednotka vyjela s CAS Scania a CAS Renault. Požár se vlivem silného větru rozšířil na plochu cca 100 x 300 metrů. Příčinou bylo rozfoukané ohniště po předešlém pálení klestu. Na místě události...

Ve čtvrtek 26.3.2020 byl jednotce SDH Horšovský Týn vyhlášen poplach. Jednotka vyjela s vozem Škoda Fabia a CAS Renault na AED. Po příjezdu na místo hasiči zahájili KPR společně s přístrojem AED. V první pomoci pokračovali až do příjezdu ZZS. Přivolaný lékař konstatoval smrt.

Dnešní nešťastný datum, pátek 13.03.2020, došlo k druhé události během dne. V 16:32 byla jednotka SDH Horšovský Týn povolána na žádost KOPIS a ZZS k transportu pacienta. Jednotka vyjela s CAS Renault. Po příjezdu na místo události byl proveden transport pacienta do sanitky a následoval návrat na základnu.

V pátek 13.03.2020 v 11:49 byla jednotka SDH Horšovský Týn povolána do ulice Nádražní k požáru osobního automobilu. Po příjezdu na místo události byl již požár pod kontrolou. Jednotka provedla dohašení a vrátila se zpět na základnu.

Dnes 04.03.2020 v 18:38 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn s oběma vozy CAS k nahlášenému výbuchu plynu v obci Malonice. Po příjezdu na místo události již zasahovala jednotka z Blížejova, která vynesla ven plynovou lahev a prováděla ochlazování. Na místě byla jedna zraněná osoba. Jednotky na místě události HZS Domažlice HZS Staňkov a SDH Blížejov.

Dne 03.03.2020 ve 12:04 byla jednotka SDH Horšovský Týn vyslaná do obce Srby na pomoc ZZS s transportem pacienta. Po příjezdu na místo události byl potvrzen exitus pacienta. Jednotka se po domluvě se ZZS a PČR vrátila zpět na základnu.

Třetí dnešní zásah bohužel nepatřil k následkům orkánu. Jednotka byla vyslaná ke zraněné osobě, která byla v bezvědomí. Jeden z členů naší jednotky byl při vyhlášení poplachu v blízkosti místa zásahu. Vydal se okamžitě ke zraněné osobě, kde začal provádět resuscitaci do příjezdu jednotky. Hasiči po příjezdu pokračovali v podávaní první pomoci a...

Dnes pokračoval orkán Sabine v páchání škod. Naše jednotka vyjížděla již v 6:44 ke spadlému stromu mezi obce Srby a Zámělič. Další poplach byl vyhlášen v 7:31 již tradičně ke spadlému stromu do Dolního Metelska.