Blaulichttage 2019 Nabburg

25.05.2019

V neděli 19. května 2019 vyjela delegace SDH Horšovský Týn s vozidlem CAS 30 Scania do partnerského německého města Nabburg. Horšovskotýnští hasiči se ta zúčastnili akce Blaulichttage 2019. Na této celodenní akci bylo možné shlédnout ukázky práce německých záchranářů, policistů, zdravotníků a členů THW. Horšovskotýnští byli na tuto akci pozvání svými kolegy z Nabburgu. Celá akce byla zahájena bohoslužbou pod širým nebem a poté byla zahájena samotná výstava doplněná o ukázky práce záchranářů. K vidění byla technika hasičů, technických záchranářů (THW), zdravotníků, policistů a vodní záchranné služby. Vše bylo doplněno o stánky výrobců materiálu pro záchranáře a pro práci v náročných podmínkách. Byly připraveny soutěže pro děti, různé trenažéry, ukázky vrtulníku a mnoho dalšího. Celá akce, která probíhala celý den, byla krásnou ukázkou a představením práce všech složek, které se starají o bezpečnost všech obyvatel Nabburgu a okolí.