Oslavy 150. výročí založení SDH Horšovský Týn

17.07.2022

V sobotu 25. června 2022 proběhly v Horšovském Týně oslavy 150. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů. Samotné oslavy byly zahájeny ve 13:30 hodin slavnostním průvodem, který vyšel za doprovodu dechové hudby z náměstí Republiky do kostela svatého Apolináře. Zde proběhla mše svatá a poté všichni přítomní uctili památku zesnulých kolegů na horšovskotýnském hřbitově. Slavnostní průvod poté došel do areálu hasičské zbrojnice, kde proběhly slavnostní proslovy a ocenění zasloužilých a aktivních členů sboru. Velice rádi jsme na oslavách přivítali představitele partnerského města Nabburg v čele se starostou města panem Frankem Zeitlerem a zástupce nabburských hasičů, od kterých náš sbor obdržel pamětní stuhu k historickému praporu. Za město Horšovský Týn byli přítomni starosta města Josef Holeček a místostarosta David Škopek, kteří náš historický prapor také dekorovali pamětní stuhou. Pozvání dále přijali zástupci HZS, ZZS a Policie ČR a také členové okolních spřátelených sborů dobrovolných hasičů. V areálu hasičské zbrojnice byly připraveny ukázky historické i současné hasičské techniky, k vidění byla výjezdová vozidla ZZS a Policie ČR. Svůj um předvedli členové klubu RC – Truck Domažlice, kteří všem přítomným představili různé RC modely. Příslušníci HZS ze stanice Domažlice provedli ukázku hasícího zařízení Cobra a hasiči HZS ze stanice Plzeň – Košutka ukázku vyprošťovacího automobilu Scania. Nádhernou podívanou byla letová ukázka vrtulníku W-3A Sokol armády České republiky, kdy se nejednomu divákovi tajil dech. Závěr oslav se nesl v přátelském duchu za doprovodu vynikající hudební skupiny JENNY CZ. Závěrem bych velice rád poděkoval všem, kteří přijali naše pozvání a oslav se zúčastnili, všem, kteří se podíleli na samotných přípravách těchto významných oslav a všem sponzorům, kteří finančně tuto velkolepou akci podpořili.

Sponzoři oslav 150. výročí založení SDH Horšovský Týn

Město Horšovský Týn, Plzeňský kraj, Finalkom s.r.o., Gerresheimer Horšovský Týn s.r.o., HT Metal s.r.o., Konstruktpol s.r.o., Zednictví JK - Jiří Kubáček, Geodetická kancelář Lahoda – Šrejber, Malířství - Miroslav Miler, 3P stavby - Václav Pivoňka, Západočeská obchodní společnost s.r.o., AZ-Czech s.r.o., Šumavské zahrady s.r.o., Město Horšovský Týn, Valečka a partneři, Weber stavby - Roman Weber, Petr Radošický – Autodoprava, Pavel Britvík – autoservis, Colas CZ, a.s., LS stavby s.r.o., Kontisped s.r.o., JF sped s.r.o., Chodská Pila Srnka, Metrostav a.s., Odtah 24 - Luděk Pytelka, Natura - Martina Pytelková, HT Truck s.r.o., Geodézie Jihozápad s.r.o., Autodoprava - Petr Baštýn, Dufek Group s.r.o., Scanwest Plzeň spol. s r.o., Stemont JS s.r.o., JOHANN HOCHREITER s.r.o., Hesti Group, KOVOBEL, výrobní družstvo, Sigloch Distribution, PehToo a.s., Obchod Hrbáček, Obchodní centrum JOKO, František Ludvík - Autobusová doprava, Karpem stavby s.r.o., Steatit s.r.o., Kovo Mráz s.r.o., HT Produkt s.r.o., KRE - Kovovýroba s.r.o., JIP potraviny velkoobchod, ZKD Sušice, Klempostav Horšovský Týn s.r.o., Josef Škopek, BFK - Technik s.r.o., KV šrot - Lukáš Vodička, Miroslav Zdvořák- voda, topení.

Ing. Petr Lahoda – starosta SDH Horšovský Týn