Požár - lesní porost

22.07.2022
Dne 20.7.2022 v 15:35 vyjela jednotka s oběma vozy CAS na požár hrabanky do lesního komplexu Peřina. Společně s naší jednotkou vyjelo k likvidaci této události dalších 7 jednotek. Z důvodu rychlého šíření požáru a špatné dostupnosti zasahovalo nakonec na místě 17 jednotek požární ochrany. Práce v úmorném vedru byla opravdu vysilující. Krátce kolem 19. hodiny přiletěl i vrtulník LS PČR Praha s bambivakem, který pomáhal s hašením. Naše jednotka společně s SDH Blížejov zůstala na místě celou noc a prováděla dohašovaní. I během následujícího dne jsme pokračovali na místě události až do odpoledních hodin. Následně nás vystřídaly jiné jednotky a naše jednotka se vrátila na základnu, kde byla provedena příprava techniky zpět do pohotovosti.