Předání nové CAS 30 Scania

26.09.2018

V sobotu 15. září 2018 se v hasičské zbrojnici konal slavnostní akt, kdy jednotka SDH Horšovský Týn dostala do užívání novou hasičskou cisternu CAS 30 Scania CB 6x6 9000/540 VH. Tato automobilová stříkačka, která je postavena na šestikolovém podvozku Scania, je vybavena čtyřdveřovou kabinou pro celé požární družstvo 5+1. Nádrž na vodu má objem 9000 litrů a dále se do vozidla vejde až 540 litrů pěnidla. Vozidlo je dále vybaveno nárazníkovou proudnicí s výkonem až 1300 litrů za minutu, elektrickým navijákem Ramsey o tahu 6,5 tuny se šnekovou převodovkou a osvětlovacím stožárem s výkonem 40.000 lumenů. Velice rádi jsme v hasičské zbrojnici přivítali významné hosty, mezi kterými nechyběli starosta města Václav Mothejzík, místostarosta města David Škopek, dále radní a zastupitelé města Horšovský Týn, senátor České republiky Jan Látka, ředitel HZS PK územního odboru Domažlice Václav Petržík, zástupce dodavatelské firmy WISS Czech a zástupce firmy Scanwest s.r.o.. Navštívit nás přijeli i zástupci našeho partnerského sboru hasičů z německého města Nabburg, dále spřátelené jednotky různých SDH a mnoho obyvatel Horšovského Týna. Po rozloučení se se čtyřicetiletým trambusem a představením nové Scanie následovaly slavnostní projevy a vše zakončil páter František Salášek, který novému hasičskému automobilu požehnal. Jako poděkování jsme pro všechny zastupitele města vyhotovili pamětní listy a dále jsme městu věnovali pamětní vyšívanou stuhu na slavnostní městský prapor. Chtěli bychom tímto poděkovat představitelům města Horšovský Týn, že našli v městském rozpočtu potřebnou finanční částku 7.540.962,- Kč a dále firmám Gerresheimer s.r.o., která dodala sadu na hašení lesních požárů (D - program) v hodnotě 23.000,- Kč, firmě Luboš Dufek za nákup příslušenství k navijáku v hodnotě 12.000,- Kč a firmě AZ-CZECH s.r.o., která poskytla částku 1000 euro na dovybavení vozidla. Ještě jednou všem děkujeme a slibujeme, že tato automobilová stříkačka bude v dobrých rukou a bude všem obyvatelům města i dalších přilehlých obcí dobře sloužit.