Technická pomoc - monitoring

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna 2024 byla horšovskotýnská jednotky vyslána ke dvěma událostem spojených se stoupající hladinou řeky Radbuzy. Nejdříve hasiči vyjeli v 16:00 hodin do Semošic, kde řešili obavy jedné z obyvatelek. Ta měla strach o svůj majetek. Hasiči provedli monitoring řeky a paní uklidnili, protože žádné bezprostřední ohrožení majetku zatím nehrozilo. Druhý výjezd jednotky absolvovala v 17:15. Tentokráte hasiči vyjeli do ulice Jindřicha Jindřicha v Horšovském Týně. Zde docházelo k průsaku spodní vody do sklepa jednoho z rodinných domů. Vodu si odčerpával majitel nemovitosti svépomocí. Jednotka na místě preventivně zanechala pytle s pískem. Těmi by si v případě přímého ohrožení majitel utěsnil vchod a okno do rodinného domu.