Technická pomoc - odstranění stromu

21.05.2022
V sobotu 21. května 2022 byla přesně v 0:00 hodin povolána jednotka k likvidaci padlého stromu do osady Dolní Metelsko. Po příjezdu na místo události byl nalezen padlý akát, který jednak zatarasil celou komunikaci a dále výjezd z přilehlého rodinného domu. Hasiči akát rozřezali a zprůjezdnili tak vjezd i komunikaci. Po cestě na základnu byli ještě horšovskotýnští hasiči povoláni mezi obce Borovice a Pocinovice, kde se také nacházel padlý strom přes komunikaci. Hasiči nalezli již částečně odstraněný topol a zbytky větví z komunikace opět uklidili. Při návratu na základnu ještě nalezli dřevěný sloup sdělovacího vedení, který byl nebezpečně nakloněn nad komunikaci. Ten hasiči opět odstranili a krátce před druhou hodinou ranní se vrátili na svoji základnu.