Technická pomoc - spolupráce se složkami IZS

12.10.2021
V pondělí 11. října 2021 byla v 4:48 hodin povolána jednotka SDH Horšovský Týn k technické pomoci, konkrétně ke spolupráci se složkami IZS. Jednalo se o střídání jednotek dobrovolných hasičů, kteří od nedělního večera pátrali v okolí Čerchova po nezvěstné osmileté německé holčičce. Horšovskotýnská jednotka vyjela na místo s CAS 24 Renault a DA Peugeot Boxer. Po příjezdu na nejvyšší horu Českého lesa Čerchov byli všichni přítomní hasiči seskupeni a vydali se podle předem daného plánu pátrat po ztracené dívce. Vyhledávání malé holčičky trvalo až do pozdních večerních hodin, kdy hasiči, policisté, psovodi a další přítomní nachodili v čerchovských hvozdech nespočet kilometrů. Konkrétně horšovskotýnská jednotka měla v nohách více než 30 kilometrů. Pátrání se opět na plno rozběhlo v úterý ráno ihned po rozednění. Jednotka SDH Horšovský Týn vyjela na místo i se svojí hliníkovou pramicí a propátrávala rybníky a vodní toky v okolí bývalé osady Bystřice. Krátce před 14 hodinou bylo oznámeno, že hledaná dívka byla nalezena v pořádku v blízkosti České studánky u České Kubice. Všem přítomným se výrazně ulevilo a všichni se šťastni z dobře vykonané práce vraceli na své základny a do svých domovů. Na celé akci se ukázalo, že systém IZS v České republice je opravdu funkční a na plno funguje i přeshraniční spolupráce. Na celé akci se podílely stovky lidí. Dobrovolní i profesionální hasiči, policisté, psovodi, dva vrtulníky s termovizemi, horská služba, různé dobrovolné spolky a mnoho jiných. A to jak z české, tak z německé strany. Všichni si zaslouží obrovský dík a uznání.