Vichřice Ignác - 21.10.2021

21.10.2021
Po nočním zásahu u seníku v obci Petrovice, byla opět povolána do akce jednotka SDH Horšovský Týn ve čtvrtek 21. října 2021 v 8:04 hodin. Tím začal pro horšovskotýnské hasiče poměrně náročný den. Hned z první události, což byl padlý strom na křižovatce u osady Lazce, přejížděla jednotka na likvidaci stromu na silnici 193 nad obec Třebnice. Po uklizení padlého stromu jednotka ihned přejížděla mezi obce Tasnovice a Hašov. Zde byla přes celou komunikaci padlá jabloň a bránila průjezdu. Po její likvidaci jednotka přejela do obce Mašovice, kde byl opět nalezený padlý strom, který jednotka odstranila. Po chvilce klidu byla jednotka povolána do Masarykovy ulice, kde se vlivem silného větru uvolnila trampolína a ohrožovala chodce a projíždějící automobily. Krátce po příjezdu jednotky do hasičské zbrojnice byl jednotce opět vyhlášen poplach. Tentokráte vyjela jednotka k obci Borovice, kde vzrostlé stromy padly na telefonní kabel a hrozily pádem na komunikaci. Tyto stromy hasiči opět zlikvidovali a ihned přejížděli na silnici mezi Semošice a Doubravou. Zde bylo nutno opět odklidit padlé stromy ze silnice a hasiči dále spěchali na pomoc do Hřbitovní ulice v Horšovském Týně, kde se vlivem silného větru uvolnila část plechové střechy na rodinném domě. Hasiči provizorně plech připevnili a vrátili se na základnu. Asi po pěti minutách od příjezdu jednotka opět vyjela mezi obce Borovice a Semněvice, kdy odstranila vzrostlý topol, který ležel přes celou komunikaci a zatím poslední strom, který horšovskotýnští hasiči likvidovali, byla suchá borovice u obce Horní Metelsko.