Záchrana osob a zvířat - uzavřené prostory

02.11.2021
Dne 01.11.2021 ve 23:19 byla jednotka SDH Horšovský Týn společně s HZS Domažlice povolána do chatové oblasti Podhájí. Zde se nacházel v jedné z chatek pacient (ročník 1934), který upadl a nemohl se postavit na nohy. Jednotka vyjela s vozem CAS Renault a DA Škoda Fabia. Navigace přivedla naši cisternu do míst, kde kvůli terénu nebylo možné pokračovat v jízdě. Proto se hasiči vydali dál pěšky. Špatné počasí, terén, tma a navigace, která je v těchto místech bezradná, komplikovalo nalezení chaty se zraněným mužem. Zhruba po 30 minutách usilovného pátrání všech zasahujících, včetně Policie ČR, se podařilo chatku najít. Hasiči provedli nenásilný vstup do chatky a nalezli na zemi pacienta, který byl při vědomí. Následně proběhl transport pacienta do sanitky ZZS a návrat na základnu.