Záchrana osob a zvířat - z vody

26.05.2022
Ve čtvrtek 26.5.2022 v 7:09 byla jednotka povolána do Zámeckého parku, kde se měl nacházet utonulý člověk v rybníce. Na místo události vyrazila DA Škoda Fabia, aby provedla průzkum místa události. Zbylá část jednotky mezitím zapřáhla vlek, na kterém je umístěna plechová pramice, za naši cisternu a vyrazila taktéž na místo události. Po příjezdu na místo bylo potvrzeno tělo v rybníce. Jeden z členů jednotky se vystrojil suchým oblekem a s dalšími dvěma členy vyrazil na lodi k utonulému. Po vyzvednutí těla na břeh bylo zjištěno, že veškerá snaha o resuscitaci je bezvýznamná. Následně na místo události dorazila ZZS, vrtulník LZS, koroner, PČR a HZS Staňkov. Naše jednotka se vrátila zpět na základnu krátce po osmé hodině ranní.