Zásahy 2020

Dne 11.08.2020 v 18:46 vyjela jednotka SDH Horšovský Týn opět ke spadlému stromu. Tentokrát se jednalo o spadlý strom na sídlišti, který zasahoval do pozemní komunikace. Hasiči strom rozřezali pomocí motorové pily a vrátili se zpět na základnu.

Po dnešním požáru pole vyjela jednotka SDH Horšovský Týn v 17:48 ke spadlému stromu, který z části blokoval pozemní komunikaci. Strom se nacházel u obce Horšov. Jednotka strom rozřezala pomocí motorové pily. Po cestě na základnu jednotka zasahovala ještě u jednoho nebezpečně nakloněného stromu, který se nacházel u lávky za hasičárnou. Tento strom...

Dne 10.08.2020 v 15:04 byla jednotka SDH Horšovský Týn povolána k požárů strniště na poli poblíž obce Újezd. Po příjezdu na místo události již zasahovalo několik dalších jednotek. Požár byl během několika málo minut uhašen a jednotky se vrátili zpět na základny.

Dne 06.08.2020 v 19:15 vyjela jednotka na likvidaci vosího hnízda. Hnízdo se nacházelo v jedné z chatek na Podhájí. Hasiči hnízdo v podkroví zlikvidovali a vrátili se zpět na základnu.

Dne 06.08.2020 v 08:17 byla jednotka SDH Horšovský Týn poslána do Nádražní ulice. Zde v budově internátu SOŠ A SOU Horšovský Týn došlo k zatopení sklepa vlivem dešťů za posledních pár dní. Jednotka vodu ze sklepa odčerpala a vrátila se zpět na základnu.

Dnes 03.08.2020 měla horšovskotýnská jednotka opět na pilno. Na další událost jsme vyjeli v 10:41 hod. Jednalo se o zatopený sklep v jednom z rodinných domků v Železniční ulici. Voda byla odčerpána pomocí vysavače. Poté se hasiči vrátili zpět na základnu.

V pondělí 03.08.2020 ve 03:54 byla jednotka SDH Horšovský Týn vyslána k čerpání vody do jednoho z domů na náměstí. Technickou závadou na vodovodním rozvodu došlo k zatopení provozovny a sklepních prostor. Hasiči vodu odčerpali pomocí kalového čerpadla a vysavače na vodu. Poté se vrátili zpět na základnu.

V neděli 02.08.2020 v 16:41 byla jednotka SDH Horšovský Týn společně s HZS Staňkov vyslaná na čerpání vody. Hasiči čerpali vodu ze zahrad a sklepů, která po vydatném dešti tekla z pole. Jednotky odvedly pomocí pytlů s pískem vodu, aby ochránili ostatní domy. Odstranili nánosy bahna a krátce po 18. hodině se vrátili zpět na základnu.

Dne 30.07.2020 ve 14:14 byla jednotka SDH Horšovský Týn povolána k požárů pole k obci Němčice. Jednotka vyjela s oběma vozy CAS Renault a Scania. Požár zasáhl pole na rozloze přibližně 100 x 200 m. Na místě události dále zasahovala jednotka HZS Domažlice, SDH Blížejov a SDH Meclov.

V neděli 26.7.2020 jsme měli opravdu na pilno. Po dopravní nehodě byla jednotka poslána k otevření bytu do obce Mířkov. Zde došlo k zabouchnutí bytu ve kterém byla hořící svíčka a pes. Hasiči provedli nenásilné otevření bytu, vyčkali na příjezd PČR a vrátili se zpět na základnu.